Seçimlerde ki Duruş
Muhammet Demir

Muhammet Demir

Seçimlerde ki Duruş

10 Aralık 2018 - 00:31

 
Öncelikle kardeşlerim Sabahattin Kahriman ve Emirhan Topçu’nun sahibi olduğu Marmara Manşet Gazetesine yayıncılık hayatında başarılar dilerim.

Gelelim konumuza;
2019 Mart Yerel seçim için partiler sıkı sıkı çalışıyor. İttifak görüşmeleri, aday belirleme telaşı, seçim manifestoları derken ülke olarak seçim havasına girdik. İlimiz de Ak Parti’nin büyükşehir adayı Tahir Büyükakın. Kişiliği, duruşu ve başarılı bürokratlık geçmişiyle hizmet yolunda başarılar elde edeceğinden hiç şüphemiz yok.

Güzel ilçemiz Dilovası..
İlçemiz seçim havasını dolu dolu yaşamakta. Partilerin aday adayları, broşürlerle, sosyal medyadaki faaliyetleriyle kendilerini tanıtmaktadır. Halkımızın istediği başkan adayı, halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu hatırlamalı, her zaman sert söylemlerden, kırıcı cümlelerden uzak olmalı. Belediye başkanı olduktan şeffaf belediyeciliği ve hesap verilebilirliği unutmamalı.

Belediye başkanı olacak kişi, seçim zamanı nasıl sokak sokak, ev ev gezdiyse, seçimden sonrada sokak sokak, ev ev gezip ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının karşılanıp, sokaklarda ki eksiklerin tamamlanması gerektiğini unutmamalı.

Gençlere yönetim mekanizmasında yer vererek, onların fikirlerinden, bilgilerinden istifade edilmesi gerektiğini unutmamalı. Kibirden uzak, bulunulan makamlara halk tarafından getirildiğini unutmadan çalışmalarını yapmalıdır.

Ve bizler..
Asla siyaset yüzünden birbirimizi kırmamayı, seçimin geçici olduğunu ve kalıcı olan dostluğun, kardeşliğin olduğunu hatırlamalıyız. Herşeyi dozunda ve kararında konuşmalı, siyaseti ticaret olarak düşünmemeliyiz. Verdiğimiz her bir oydan sorumlu olduğumuzu ve hesabını Hakk’a vereceğimizi unutmamalıyız.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum