Yeniden Merhaba..
Emirhan Topçu

Emirhan Topçu

Yeniden Merhaba..

24 Mayıs 2019 - 15:58

Merhaba değerli okurlarım..

Uzun süredir köşemde sizlerle, gündeme dair fikirlerimi paylaşmadım. Sebebim malumunuz, AK Parti'den Meclis üyesi aday adayı olmamdı. Bu süreçte haksız rekabet oluşmaması için yazılarıma ara verdim.
31 Mart Yerel seçimlerinde doğup büyüdüğüm ilçemde hizmet yarışında benimde bir tuğlam olsun diye meclis üyeliği aday adaylığı başvurumu gerçekleştirdim.  Nitekim ilçemdeki bazı kavramlar hiç değişmediği için ve Belediye Başkanımız Hamza Şayir'e hizmet noktasında güvenim tam olduğu için meclis üyeliği adaylığından feragat ettim.

Başta bahsettiğim gibi İlçeme hizmet noktasında benimde bir katkım olsun diye çıktığım bu yolda o zamanki adayımız şimdiki Belediye Başkanımız Hamza  Şayir'in elini kolaylaştırmak, hizmetin gelmesi için bu kararı aldım.

İyiki de aldım.. Çünkü tam istediğim gibi vaatsiz seçim kazandı.

Seçimde yaşanan olaylara ilçe halkı bire bir şahitlik etti. Adaylar bu yarışı kazanmak için tüm hünerlerini sergiledi. Halkta adayların vizyonlarını, tutumlarını ve parti liderlerinin karizması ile tercihini AK Parti'nin adayı Hamza Şayir'den yana kullanarak belediye başkanı seçti. İlçemize ve milletimize hayırlı olsun.
Belediye Başkanı Hamza Şayir'in bir aylık performansına bakar isek, şimdiden halkın taktirini kazanmış durumda. Büyük paralar harcamadan, ince dokunuşlarla halkın gönlüne girmeyi geçmişte olduğu gibi şimdide başardı. Örnek vermek gerekirse göreve gelir gelmez  taşımalı eğitim gören öğrenciler için ücretsiz servis uygulaması, hem öğrenci kesimini hem de öğrencilerin ailelerini ziyadesiyle mutlu etmiştir. İlk icraatının eğitime yönelik olması, 5 yıl boyunca eğitimde birçok değişimin olacağının habercisi oldu.
Bir diğeri ise benimde taktir ettiğim çalışmalardan bir tanesi olan her gün cadde ve sokaklarda temizlik yapılarak, pırıl pırıl olması ve bunun yakın takibini yapması her kesim tarafından taktir topladı.
Birçok ince dokunuşla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın defaatle uyardığı halkın gönlüne girin ikazını şuanda başarılı bir şekilde yerine getirdiğini görüyorum. Daha yolun başlangıcı olan bir aylık kısa sürede hızlı başlayan Başkan Şayir'in  gelecek için Dilovası'nda neler kazandıracağını heyecanla bekliyorum ve şimdiden böyle gönüllere hitap eden çalışmalarla halkın taktirini kazanan Başkan Şayir'e bundan sonra yapacağı çalışmalarda başarılar dilerim.

Sağlıcakla kalın..
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum