Vira Bismillah, 2019 Yerel Seçimler
Reklam
Emirhan Topçu

Emirhan Topçu

Vira Bismillah, 2019 Yerel Seçimler

06 Aralık 2018 - 16:01

Vira Bismillah, 2019 Yerel Seçimler

Değerli okurlarımız yeni bir heyecan ve solukla sizlere merhaba demek istiyorum.
Yazımın büyük kısmını 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde liderlerin seçime bakış açısını  ve toplumun liderlerin görüşlerine olan tepkilerini konu alacağım.

Öncelikle benim için hayatımda bir parça haline gelen Sabahattin Kahriman kardeşimle birlikte Marmara Manşet Gazetesi yayın hayatını tarafsızlık ve bağımsızlık ilkesine bağlı kalmak sözüyle başlattık.
 Yeni yayın hayatına atıldığımız ve Kocaeli bölgesinde en aktif  yayın aracı olacağımızı hedeflediğimiz  Marmara Manşet Gazetesinin bizlere ve siz değerli okurlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Gelelim yazımızın asıl konusuna "2019 Yerel Seçim"

31 Mart 2019 yerel seçimlerine hazırlık tüm hızla devam ediyor.Yerel seçimlere AK Parti-MHP ittifakı yani Cumhur İttifakı olarak gidilmeyecekti. Hatta ittifakı parçalamak ve dağıtmak için af konusundan tutun da, Andımız konusunda üzerinde spekülasyon yapılmadık konu bırakılmadı.

En önemlisi Millet İttifakı verilen CHP-İP-SP ve el altından HDP’nin ittifak içine alma çalışmaları üzerine Cumhur İttifakı’nın liderleri tekrar bir araya gelerek seçimlere ittifak olarak girmeye karar verdiler.
Muhalefetin 24 Haziran’da yapılan Başkanlık seçiminin rövanşını almak için ne pahasına olursa olsun düşüncesiyle hareket etmesi, seçimlerden sonra kaos ortamı için uygun zemin oluşturma gayretleri görülünce işin rengi değişti.

 İktidarda olan partiye karşı muhaliflerin bir araya gelmesinden daha doğal bir şey olamaz. Fakat 15 Temmuz’da yaşananların sıcaklığı soğumadan, çukur ve hendek politikalarına rağmen, muhalefetin bunları görmezlikten gelerek HDP’yle gizli gizli görüşme yapması bardağın taşmasına neden oldu.
HDP Kandil vesayetinden kurtulup  politika üretemediği sürece Millet İttifakı’na şüpheyle bakılmasına neden olmakta. Söylemek istemiyorum ama ne yapayım, işin gerçeği bu ittifakta Kandil’de yer almış olmuyor mu? Ayrıca Fetö’nün de destek vermesi işin tuzu biberi oldu.

AK Parti, tabii ki Erdoğan başarılı olmak için tüm gücünü kullanmak için kolları sıvadı. Daha önce milletvekilliği, bakanlık, hatta meclis başkanlığı yapan kişileri kritik kentlerde aday  göstererek seçime ne kadar önem verdiğini de göstermiş oldu.

Kalın sağlıcakla..
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Sustun Hacı :)
  1 yıl önce
  Kardeş Başarılarının devamını dilerim yazını okudum analiz ettim gerçekte bu süreçte ittifakın önemini anlamış olduğum devlet millet sevdalıları ile haçlıllar savaşı durumunda allah yar ve yardımcımız olsun kalemine sağlık
 • Ramazan Çelik
  1 yıl önce
  Hayırlı olsun kardeşim başarılarının devamı dilerim.
 • Ahmet YILDIRIM
  1 yıl önce
  Herşeyin hayırlısı olur inşallah yazilarini begeniyorum kardeşim