Dilovası’na 4 Milyonluk Kapalı Spor Salonu
Reklam

Dilovası'na 4 Milyonluk Kapalı Spor Salonu

4 milyon dolara tamamlanan ilimizin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu kent protokolünün katılımıyla hizmete açıldı.

Dilovası'na 4 Milyonluk Kapalı Spor Salonu

4 milyon dolara tamamlanan ilimizin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu kent protokolünün katılımıyla hizmete açıldı.

Dilovası'na 4 Milyonluk Kapalı Spor Salonu
21 Aralık 2018 - 14:38

Maliyeti 4 milyon dolar olan Kocaeli’nin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksiPolisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu açıldı. Eğitime yüzde yüz destek projesi kapsamında Polisan Holding tarafından yaptırılan spor okulu  Diliskelesi Mahallesi 704/1 Sokak Dilovası’nda  hizmete girdi. Açılışa Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Dilovası İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, GTO Başkanı Nail Çilerdaire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

SONSUZ SAYGIYLA ANIYORUM
Açılışta konuşan Polisan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Bitlis, “Polisan Holdingin kurucusu değerli babam rahmetli Necmettin Bitlis vizyoner bir lider olmanın ötesinde pek çok sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bu güzel eserleri bize kazandıran babama teşekkür ediyor ve onu sonsuz saygıyla anıyorum. Devraldığımız bu mirası bundan sonra da yaşatacağız. İnsanımızın hayat kalitesini yükseltecek çocuklarımızın ve dolayısıyla ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak faaliyetleri sürdüreceğiz. Gençlerimizin güçlü, çevik ve ahlaklı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlayan sportif faaliyetlerin toplumun her kesimine yaygınlaşmasını sağlayacak projelere PolisanHolding olarak destek veriyoruz” dedi.HAYATA GÜZEL HAZIRLIYORUZ
Bitlis’in ardından konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu’nun baştan sonuna kadar yapımını üstlenen Necmettin Bitlis ve ailene teşekkür ediyorum. Allah hayırsevenlerimizin desteğini arttırsın” dedi. Toltar’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Necmettin Bitlis’e Allah gani gani rahmet eylesin. Bende kendisini sever ve tanırdım. Gençler sizde böyle güzel eserler veren güzel insanları tanıyın. Spor sağlıklı yaşamamıza vesile olur ve kötüye gidişimize engel olur. Gençleri yetiştirmek istiyorsak spora yönlendirmeliyiz. Spor vasıtasıyla çok gencimizi hayata güzel hazırlıyoruz” ifadelerini kullandı.


 
FARKLI ÖZELLİKLERİ VAR
Valisi Hüseyin Aksoy  ise“Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin en iyi şekilde yetişmesi hepimizin arzusu. Bu tesisin daha doğru bir şekilde kullanımı sağlamak adına milli eğitim müdürlüğümüz ve spor müdürlüğümüz arasında bir protokol yapıldı. Bu salonun diğer salonlara göre faklı özellikleri var. Sadece bir spor salonu değil birçok etkinliğin yapılacağı bir kültür merkezi. Böylesine bir salonun kazandırılmasında emeği geçen Polisan Holdinge teşekkür ediyorum”
 


16 DÖNÜMLÜK ALANA İNŞAA EDİLDİ
Bölgenin cazibe merkezi haline gelen 5 bin 130 metrekarelik kapalı alana sahip 3 katlı tesis en son teknoloji ekipmanlarıyla donatıldı. Kocaeli’nin en büyük spor, eğitim ve kültür kompleksi olan tesis Polisan Holding tarafından daha önce yaptırılarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışlananPolisan Orta Okulu’nun da içinde bulunduğu 16 dönümlük arazide inşa edildi. Tesis, bu haliyle ulusla ve uluslararası spor müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek.


 
SOSYAL YAŞAMLARINI GELİŞTİRME İMKANI SAĞLIYOR
Polisan Spor, Eğitim ve Kültür Salonu içerisinde voleybol, hentbol, futsal ve basketbol sahası, masa tenisi ve antrenman sahası, hakem odası, eğitmen odası, fıtness salonu, bayanlar için step aerobik salonu, tekvando ve boks yer alıyor. Ayrıca halk oyunları salonu, müzik eğitim salonu, bilgisayar eğitim sınıfı bulunan tesiste, okuma-yazma kursu, el sanatları kursu ve dikiş kursu veriliyor. Devasa tesis bir yandan gençleri spor yapmaya teşvik ederek kötü alışkanlıklardan korurken diğer yandan kadınları sporla tanıştırıp, düzenlenen kurslarla sosyal yaşamlarını geliştirme imkanı sağlıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan açıkladı!!! 1 Haziran'da bitiyor, 20 yaşa sürpriz
Erdoğan açıkladı!!! 1 Haziran'da bitiyor, 20 yaşa sürpriz
Kahvehanelerde yancılık bitiyor
Kahvehanelerde yancılık bitiyor